Bilgi PaylaşımıTeknoloji
Trend

PlayStation 5 özellikleri ile ilgili açıklama yapıldı!

Sony‘nin yeni nesil oyun konsolu üzerinde çalıştığı, uzun süredir biliniyor. Bununla birlikte pek çok kişi de PlayStation 5 modelini heyecanla bekliyor. Modelle ilgili sızıntılar son zamanlarda art arda gelmeye başlamıştı. Tüm bunların ardından yeni nesil konsolla ilgili ilk resmi detaylar da Sony tarafından geldi. Sony yaptığı açıklama ile birlikte PlayStation 5 özellikleri hakkında ilk resmi açıklamayı da yapmış oldu.


PlayStation 5 özellikleri ile ilgili açıklama yapıldı : 8K Grafik, SSD ve dahası!
Yeni nesil oyun konsolu hakkında açıklama yapan Mark Cerny, PlayStation 5 hakkında önemli bazı teknik detayları verdi. Bu detaylardan ilki, konsolun üçüncü nesil AMD Ryzen işlemcilerden gücünü alacağı noktasında. Bununla birlikte ekran kartı kısmında ise Işın İzleme özelliğine sahip Radeon Naviyongasına yer verilecek. Bu açıdan baktığımızda performans noktasında tamamen yeni bir donanımla karşılaşacağımızı belirtebiliriz.


Yapılan donanım iyileştirmeleri beraberinde daha yüksek çözünürlük desteğini de getirecek. PlayStation 5  eğer uyumlu bir monitör kullanırsanız, 8K grafikdesteğine sahip olacak. Bununla birlikte yapılan açıklamaya göre Sony, PlayStation 5 için 3D ses çalışmalarını da yürütüyor. Önceki iki konsol arasında ses konusunda önemli bir fark bulunmazken, yeni konsolla birlikte bu durum farklılık kazanacak.


Söz edilen büyük yeniliklerden birisi de dahili depolama noktasında bulunuyor. Yeni konsolun depolama birimi SSD olarak güncellenecek. Bu sayede yüklemesüreleri ve kullanım sırasındaki performansta da büyük artışlar yaşanacaktır. Pek çok kişi tarafından merak edilen bir diğer özellik ise yeni konsolun geriyeuyumluluk durumu.


Bildiğiniz üzere yeni bir konsol aldığınızda, özellikle ilk zamanlarda geniş oyundesteği bulmak zor olabiliyor. PlayStation 5, güncel modelle benzer mimarileripaylaştığı için geriye uyumluluk konusunda desteği çok daha kolay hale getiriyor. Bunlarla birlikte yeni konsola ait tanıtım tarihi ve fiyat bilgisi paylaşılmadı.

Kaynak
shiftdelete
Yazıya ilişkin kelimeler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini çekebilir diye düşündük :)

Kapalı
Kapalı
Kapalı