Bilgi PaylaşımıTeknoloji
Trend

PlayStation 5 fiyat sızıntısı ile heyecanlandırdı!

Pek çok kişi tarafından merakla beklenen PlayStation 5, sık sık yeni sızıntılarla birlikte gündeme oturuyor. Geçtiğimiz günlerde modele ait olduğu iddia edilen dokunmatik oyun kolunun ve geliştirici kitinin fotoğrafları internette yayınlanmıştı. Şimdi ise yeni konsolla ilgili tarih ve fiyat belirten yeni bir sızıntı, kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı. PlayStation 5 fiyat ve tarih sızıntısı hakkında detaylar haberimizde.

playstation 5 hakkında bilgi

PlayStation 5 fiyat ve tarih sızıntısı ile gündemde!

Söz konusu yeni sızıntılara göre PlayStation 5, önümüzdeki yıl içinde raflarda yerini alacak. Son zamanlarda PlayStation 4 modelinin üretim miktarları, yavaş yavaş düşürülmeye başlanmıştı. Bu detayları göz önüne aldığımızda, yeni sızıntının doğru olabileceğini düşünebiliriz. Bununla birlikte yeni konsolun fiyatının ise 500 dolar olacağı tahmin ediliyor. PlayStation 4 modelinin 400 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulduğunu düşünürsek, fiyat konumlandırmasınında iyi olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 5 özellikleri neler?

PlayStation 4 Pro’da olduğu gibi sekiz çekirdekli bir işlemcisinden güç alacak olan PlayStation 5’in ayrıca AMD Zen 2 mimarisine ev sahipliği yapacağı da ileri sürülüyor.

PlayStation 5’güç verecek olan işlemcinin, PlayStation 4’ün mevcut Jaguar tabanlı işlemcisine kıyasla yüzde 50 oranında daha hızlı olacağı tahmin ediliyor. Aktarılan bilgilere göre, bu işlemcinin hızının da 3.2 GHz seviyesinde olacağını da görüyoruz.

Her bakımdan kullanıcısına eşsiz bir deneyim vaat eden PlayStation 5′in ayrıca grafik işlemcisinin minimum 1 GHz hızında çalışacağı tahmin ediliyor.

Bunun haricinde, PlayStation 5 modelinin TFLOPS değeriyle de ön plana çıkacağını söylemişti. Sony’e yakın kaynaklarca edinilen bilgiler, yeni nesil oyun konsolunun 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacağını belirtiyor.

Kaynak
shiftdelete
Yazıya ilişkin kelimeler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini çekebilir diye düşündük :)

Kapalı
Kapalı
Kapalı